?>
روز 100      سایت نوید      فال ابجد      دیدگاه روز      زندگی لوکس      -      روز ۱۰۰      ساناخبر      روانشناسی      اخبار اقتصادی      -      گلی شی      ویپ چی      روز ۱۰۰      هفت ستاره      سینما برتر      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
 گشاده رو گشاده رو .

گشاده رو

ماكان آريا پارسا كارآفرين موفق

ماكان آريا پارسا كارآفرين موفق

 

در اين مقاله شناخت برخي از عوامل اصلي موفقيت كارآفرينان در جهان نشان مي دهد كه ماكان آريا پارسا كيست و چگونه مي تواند به بهترين كارآفرين ايراني تبديل شود.

 

به گزارش برنا، وقتي زندگي افراد موفق را مطالعه مي كنيم، متوجه مي شويم كه اين افراد در عين داشتن استعداد كافي، براي رسيدن به اهداف خود تلاش بيشتري كرده اند. استعداد و نبوغ هميشه دليل اصلي موفقيت افراد مشهور نبوده است، اما قطعا تلاش و پشتكار مداوم يكي از اصلي ترين و بارزترين دلايل آن است.

 

در سال هاي اخير، بسياري از كارآفرينان در سراسر جهان به موفقيت هاي چشمگيري دست يافته اند. بسياري از صاحبان مشاغل معتقدند كه هيچ دستورالعمل مشخصي براي موفقيت وجود ندارد. اما بسياري از كارآفرينان موفق مشتركاتي دارند كه به رشد كسب و كار و كسب و كارشان كمك كرده است. او در خلق نان مشاركت داشت. در اين مقاله شناخت برخي از عوامل اصلي موفقيت كارآفرينان در جهان نشان مي دهد كه ماكان آريا پارسا كيست و چگونه مي تواند به بهترين كارآفرين ايراني تبديل شود. 5 قبل از

 

معرفي ماكان آريا پارسا

 

عوامل كليدي موفقيت براي كارآفرينان

 

با توجه به پيشرفت هاي سريع در فن آوري و روش هاي ارتباطي، كارآفريني به روشي محبوب براي بقا در دهه گذشته تبديل شده است. عوامل موثر بر موفقيت يك كارآفرين در زير ذكر شده است.

خلاقيت و نوآوري

 

اينتركام Glick-Smith در سال 2000، يكي از عوامل كليدي در موفقيت كارآفرينان اين است كه آنها با يك مفهوم جديد و يك ايده جديد مي آيند، كه آن را پياده سازي مي كنند و آن را به طور خودكار عملياتي مي كنند. داشتن ايده جديد و پرورش آن يكي از عوامل موفقيت كارآفريني است و كارآفرينان عادي را از كارآفرينان متمايز مي كند.

بيشتر بخوانيد:

 

    گفتگو با يك نقاش و كارآفرين در «ايراندخت»

    دكتر ميثم شكري ساز رزومه و ويژگي هاي يك كارآفرين موفق

 

برنامه ريزي

 

CareerChoiceGuide.com CareerChoiceGuide.com داشتن يك طرح كسب و كار هوشمند و جامع مي تواند به يك كارآفرين كمك كند تا خطرات را پيش بيني كند و راه هايي براي غلبه بر آنها در زمان بروز پيدا كند. يك كارآفرين در صورتي پيشرفت مي كند كه برنامه ريزي مناسب نتواند در زمينه كاري خود موفق باشد.

تحقيق و پشتكار

 

رشد و رونق يك كسب و كار زمان زيادي مي برد. به خصوص اگر ايده يك تجارت ناب و جديد باشد. عامل مهم ديگر موفقيت كارآفريني و جستجوي شكست ناپذيري در شرايط سخت و پيچيده است. مانند بازار يك محصول جديد به عنوان مثال يك محصول جديد، مشتري هدف بايد با تماس هاي مكرر با احتمال مشخص به مشتريان مكرر مراجعه كند. در اين زمان مي توان براي توسعه كسب و كار و عادي ساختن يك كارآفرين پيگيري و تلاش كرد. بسياري از كارآفرينان به نبوغ بسنده مي كنند، اما كارآفرينان موفق كساني هستند كه در عين داشتن ايده جديد در عمل و اجراي آن تلاش و پشتكار مي كنند.

مديريت گزارش

 

مديريت برنامه ريزي عوامل خطري را كه ممكن است در طول عمر پروژه به وجود آيند، شناسايي، تجزيه و تحليل و پاسخ مي دهد. با مديريت صحيح مي تواند خطرات احتمالي را با كنترل رويدادهاي آينده كاهش دهد. شروع يك كسب و كار جديد به نوبه خود خطرات خاصي را به همراه دارد. به خصوص اگر شغل و حقوق ثابتي داريد و به طور كامل آن را ترك مي كنيد تا يك كسب و كار جديد راه اندازي كنيد.

 

با اين حال، كارآفرينان از طريق انتخاب دقيق و تصميم‌گيري، ريسك را به حداقل مي‌رسانند. شما مي توانيد با تحقيق در مورد مخالفان و مخالفان گزينه هاي خطرناك، خطر خود را به حداقل برسانيد.

اشتياق و اعتقاد

 

راه اندازي يك كسب و كار شخصي شجاعت زيادي مي خواهد. بنابراين براي موفقيت در كار خود از اعتماد به نفس و اطمينان كامل برخوردار هستيد. بهترين كارآفرين به ايده كسب و كار خود اطمينان كامل دارد. داشتن اعتقاد راسخ در ابتداي راه به اينكه تعداد زيادي وجود دارد شما را ادامه مي دهد و شما را حفظ مي كند. آشتياق در مورد مسيري كه طي كرده نيز بسيار مشتاق است كه مي تواند نااميدي ها و افكار منفي را كه ديگران براي شما به ارمغان مي آورند خنثي كند و شما را در مسير تبديل شدن به يك كارآفرين موفق هدايت كند.

 

اكنون كه با 5 مورد از عوامل اصلي تبديل شدن به يك كارآفرين برتر آشنا شديد، بايد به معرفي يكي از بهترين كارآفرينان ايراني به نام ماكان آريا پارسا بپردازيد.

ماكان آريا پارسا كيست و چگونه اين كارآفرين موفق شد؟

 

دكتر ماكان آريا پارسا متولد 1365 و داراي مدرك دكتري كارآفريني از دانشگاه اسلامي است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۹:۱۱ توسط:گشاده رو موضوع:

نقش مهم فايروال ها در امنيت شبكه سازماني و اطلاعات شركتي شما

نقش مهم فايروال ها در امنيت شبكه سازماني و اطلاعات شركتي شما

 

در اين مقاله به نقش مهم فايروال ها در امنيت و همچنين مزاياي آن خواهيم پرداخت. با پيشروي بيشتر دنياي تجارت به سمت ديجيتالي شدن، تمركز سازمان هاي آينده نگر بر امنيت سيستم هاي خود در برابر تهديدات، يك ضرورت به شمار مي آيد. يكي از روش هاي رسيدن به اين امنيت كه از اوايل دهه 1980 به كار گرفته مي شود، استفاده از فايروال ها  مي‌باشد.

ديهي است به مرور زمان و با پيشرفت حملات، روش هايي كه سازمان ها به منظور محافظت از تجارت خود در پيش مي گيرند نيز مي بايست تغيير كرده و به روز شوند. قابل ذكراست  كه Next Generation Firewalls  يا همان NGFW ها كه در دنياي ديجيتالي امروز، به عنوان جديدترين روش به منظور محافظت از بيزينس ارائه شده، قادر است با ادغام برترين بخش هاي تكنولوژي گذشته با فناوري هاي روز دنيا، عملكردي بهينه در حوزه امنيت ارائه كند.

بيشتر بخوانيد : معرفي فايروال هاي امنيتي فورتي نت مناسب با شركت و كسب و كار سازماني شما

پنج مورد از برترين مزاياي فايروال (firewall)

آگاهي و شناخت از  فايروال ، نخستين گام در راستاي رشد سالم و ايمن كسب و كار و تجارت شما در عصر ديجيتالي محسوب مي شود. حتي اكر بخش كوچكي از تجارت شما بر تكنولوژي و شبكه متكي باشد، باز هم رعايت ، يك امر مهم به حساب مي آيد. در صورت بروز تهديدات، بدافزارها (malware) و هكرهايي كه سعي بر دسترسي به داده ها و سيستم هاي شما دارند، اين فايروال است كه نقش اولين خط دفاعي را ايفا مي كند. از اين جا مي توان به اهميت فوق العاده آن پي برد.

  •  Monitors Network Traffic (نظارت بر ترافيك شبكه)

نظارت بر ترافيك شبكه يكي از مهم ترين مزاياي امنيتي firewallها مي باشد. قابل ذكر است داده هاي ورودي و خروجي از سيستم هاي سازمان، قادر به ايجاد فرصت هايي براي تهديد و به خطر انداختن عملكرد سازمان هامي باشند. حال فايروال ها با قدرت نظارت و پردازش ترافيك شبكه و با كمك قوانين و فيلترهاي از پيش تعيين شده، اقدامات امنيتي را انجام مي دهند. در ضمن شما مي توانيد با كمك يك تيم IT مجرب، سطح محافظت از سيستم هاي خود بر اساس ديتاي ورودي و خروجي از فاايروال را مديريت نماييد.

 Stops Virus Attacks (متوقف ساختن حملات ويروسي)

هيچ تهديدي نمي تواند سريع تر و سخت از حملات ويروسي، منجر به بروز مشكل و از كار افتادگي عملكرد ديجيتالي گردد. روزانه صدها هزار تهديد جديد گسترش مي يابد، از اين رو يك سيستم دفاعي به منظور برقراري محافظت از داده ها، بسيار مهم و حياتي مي باشد. يكي از مشهودترين مزاياي فايروال ها، قابليت كنترل و نظارت بر نقاط ورودي سيستم ها جهت جلوگيري از حملات ويروسي مي باشد. هزينه خسارات ناشي از حملات ويروسي بسته به نوع آن ويروس ، معمولا بسيار بالا خواهد بود.

  • Prevents Hacking  (جلوگيري از هك شدن)

متاسفانه با پيشرفت روند مشاغل به سمت ديجيتالي شدن، شاهد فعاليت بيشتر مهاجمان و هكرها مي باشيم. از طرفي با افزايش ، فايروال ها اهميت فوق العاده اي پيدا مي كنند، زيرا فايروال ها قادر هستند به بهترين شكل ممكن مانع از دسترسي هاي غيرمجاز به داده ها، ايميل ها، سيستم ها و غيره گردند. حتي مي توان گفت يك فايروال (firewall) مي تواند فعاليت هاي هكرها را به طور كامل مسدود نموده و يا مانع آن ها در انتخاب يك هدف در دسترس تر گردد.

  • Stops Spyware (متوقف ساختن جاسوس افزارها)

در اين دنياي داده محور، بزرگ ترين مزيت مورد نياز، متوقف ساختن جاسوس افزارها (spyware) مي باشد تا  امكان دسترسي به سيستم ها را مسدود نمايند. با پيچيده تر شدن و غير قابل نفوذتر شدن سيستم ها، نقاط ورودي براي مجرمان سايبري به منظور دسترسي به داده ها نيز افزايش مي يابد. يكي از رايج ترين روش هايي كه افراد غير مجاز به منظور دسترسي به داده ها استفاده مي كنند، به كارگيري spywareها (جاسوس افزار) و malwareها (بدافزارها) مي باشد. به طور كلي اين نرم افزارهاي مخرب با هدف ورود به سيستم سازمان ها، كنترل رايانه ها و همچنين سرقت داده ها طراحي شده اند. لازم به يادآوري است كه فايروال ها در مسدود كردن اين نرم افزارهاي مخرب، كمك شاياني مي نمايد.

  • Promotes Privacy  (حفظ حريم خصوصي)

يكي از مزاياي اساسي استفاده از فايروال ها، حفظ حريم خصوصي مي باشد. هر سازماني با كمك فايروال قادر به ايمن نگه داشتن داده هاي خود و مشتريان و در نتيجه جلب اعتماد آن ها مي باشد. بديهي است تا زماني كه روش هاي بسياري براي جلوگيري از نفوذ در دسترس مي باشد، از دست دادن داده ها يك سهل انگاري بزرگ به شمار مي رود. به علاوه، از سيستم هاي به روز data-protection مي توان به عنوان يك مزيت رقابتي در فروش براي مشتريان استفاده كرد. از اين مزيت بزرگ مي توان در راستاي افزايش داده هاي مهم و حياتي استفاده نمود.

 معايب فايروال هاي نسل اوليه

متاسفانه راه حل هاي سنتي داراي محدوديت ها و اشكالاتي بودند. اين امكان وجود دارد كه اين ايرادات و اشكالات فايروال هاي سنتي را به خطر بياندازند و همچنين باعث بروز مشكلاتي در منابع امنيت سازماني  مي گردند. اگرچه در اكثر مواقع بودن فايروال هاي سنتي بهتر از نبودن آن ها است، ولي بايد مواردي مانند فشار وارده بر تيم IT، سرعت شبكه و بودجه امنيت ديجيتال را نيز محاسبه نمود.

  • Application Awareness Limitations  يا محدوديت هاي آگاهي از برنامه ها

يكي از معايب فايروال هاي ابتدايي اين است كه قدرت پردازش و بازرسي دقيق را نسبت به NGFW  در استفاده از برنامه ها  (application)وجود ندارد. لازم به ذكر است NGFW اين امكان را به كاربران مي دهد كه برنامه هاي در حال استفاده در شبكه را مشاهده نمايند و همچنين امكان كنترل آن برنامه ها و محدود كردن استفاده از آن ها را نيز فراهم مي كند. اما انعطاف پذيري در كنترل برنامه ها توسط فايروال هاي سنتي امكان پذير نمي باشد.

  •  Issues with Network Speed ( مشكلات مربوط به سرعت شبكه)

بسياري از فايروال هاي ابتدايي در بخش   داراي محدوديت هاي فراواني هستند كه اين امر منجر به افزايش ترافيك و در نهايت پايين آمدن سرعت شبكه و همچنين افزايش هزينه ها خواهد شد. در ضمن براي عملياتي كه نياز به مقياس پذيري دارند، Policy ها و پروتكل هاي امنيتي ديگري اضافه مي شود كه اين امر را نمي توان ايده آل دانست.

·

  • Logistical Drawbacks  (ايرادات لجستيكي)

بسياري از فايروال هاي سنتي قادر نيستند خود را با بخش هاي در حال تغيير سيستم و عملكردهاي سازماني تطبيق دهند. بنابراين به مديريت و نگهداري گسترده نياز دارند و در تلاش هستند كه خود را با فضاي ابري تطبيق دهند.

به علاوه، مديريت قوانين و سياست هاي اجرا شده در يك شبكه اصلي مي تواند خسته كننده باشد و در نتيجه باعث شود به بخش هاي فناوري اطلاعات فشار وارد شود. اين امر باعث به وجود آمدن راه هايي جهت نفوذ و همچنين محدوديت هاي عملكردي مي گردد.

  •  Lack of Evolution Capabilities  يا عدم توانايي در تكامل

چشم اندازهاي امنيتي همواره با ظهور تهديدات جديد در حال تغيير است. تقريبا غير ممكن است كه بتوان بدون ايجاد تغييرات و اعمال محدوديت هاي سنگين بر روي توانايي هاي تيم يا بيزينس، به ايجاد محافظت موثر دست يافت. از طرفي نصب مجدد برنامه هاي محافظتي جديد در هر سيستم، علاوه بر اين كه هزينه بالايي دارد، وقت گير است و همچنين با  سيستم هاي محافظتي منسوخ و ناقص خود، فرصت هايي را براي آسيب پذيري ايجاد مي كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۵۵:۵۶ توسط:گشاده رو موضوع:

ارتودنسي ني ني سايت

ارتودنسي ني ني سايت

ارتودنسي به عنوان يكي از عمل‌هاي زيبايي دندان بوده كه نقش مهمي در زيبايي چهره و خنده‌هاي شما ايفا مي‌كند. بر اين اساس لازم است براي انجام ارتودنسي با مراجعه به يك دندان‌پزشك مجرب اقدام به اين كار نماييد. در اين مقاله قصد داريم به بررسي ارتودنسي ني ني سايت بپردازيم.

ارتودنسي دندان چيست؟

ارتودنسي دندان را مي‌توان نوعي درمان دانست كه در دندانپزشكي رايج است. در اين درمان معمولاً به‌وسيله يك سيم كه به دندان‌ها متصل مي‌شود مشكلات و ناهنجاري‌هاي دندان‌ها صاف شده و تمام آنها به حالت يكدست شده در مي‌آيند.

به طور كلي در درمان ارتودنسي معمولاً يك سيم فلزي درون دهان و روي دندان‌ها قرار گرفته تا به مرور زمان دندان‌ها صاف و يكدست شوند. لازم است بدانيد كه درمان ارتودنسي توسط وسايل مختلفي انجام مي‌شود كه در اينجا به مهم‌ترين آن‌ها اشاره خواهد شد. اگر قصد انجام ارتودنسي و ايمپلنت را داريد ، لينك زير مي تواند براي شما مفيد باشد.

اول ايمپلنت يا ارتودنسي

براكت؛ اين نوع ارتودنسي كه رايج‌ترين نوع آن مي‌باشد به‌وسيله سيم‌كشي و نگين‌هاي براكت به دندان‌ها چسبيده شده و به نوعي در نقش دستگيره عمل خواهند كرد. انواع مختلف براكت به صورت فلزي، سراميكي و پشت دنداني توليد مي‌شوند.

اينويزيلاين؛ اين نوع ارتودنسي نيز همانند ساير انواع آن بوده و دندان‌ها را به جايگاه مناسب‌تري هدايت خواهد كرد. اين نوع ارتودنسي از جنس پلاستيك شفاف بوده تا در هنگام استفاده در دهان كاملاً نامشخص بماند.

هدگير؛ اين وسيله نيز بيشتر در گذشته مورد استفاده قرار داشته است و وسيله‌اي بوده كه روي سر افراد قرار مي‌گرفته و از جلو نيز بوسيله يك حلقه فلزي دور دندان‌هاي آسياب انداخته مي‌شده است.

بايت پليت؛ اين نوع از ارتودنسي نيز براي حل مشكلات فك مورد استفاده قرار مي‌گيرد، به اين صورت كه در هنگام بسته شدن دهان اجازه نمي‌دهد دهان بيش از حد باز شود.

فنر الاستيك؛ اين وسيله نيز نوعي فنر فلزي بوده كه به براكت دندان‌هاي آسياب بالا و پايين متصل شده تا انحراف آنها را اصلاح كند.

هربست؛ اين وسيله نيز معمولاً در زمان رشد اسكلتي در كودكان و نوجوانان مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به اصلاح تناسب بين دندان‌هاي بالا و پايين كمك فراواني خواهد كرد.

مراحل ارتودنسي دندان

همان طور كه در بالا اشاره شد، ارتودنسي دندان يكي از روش‌هاي بسيار مهم براي درمان انحراف دندان‌ها بوده و سبب صاف شدن دندان‌ها و ايجاد تركيب زيبا و شكيل در آنها خواهد شد. مراحل ارتودنسي دندان معمولاً به يك صورت انجام مي‌شود، اما در افراد مختلف و با توجه به جنس دندان و تعداد آن‌ها و ميزان بهم ريختگي فرم دندان‌ها متفاوت‌تر خواهد بود. در اينجا به صورت اجمالي به مراحل ارتودنسي دندان اشاره خواهد شد.

در اولين مرحله دندان‌پزشك دندان‌هاي شما را مورد معاينه قرار داده و در صورت نياز با انجام عكس‌برداري مشكل دندان‌هاي شما را مشخص نموده پس شيوه درمان و هزينه‌هاي آن را هم براي شما توضيح خواهد داد.

در مرحله بعد نياز است تا وضعيت دندان‌ها و لثه‌هاي شما نيز مورد بررسي قرار گيرد. در واقع اگر لثه‌هاي شما دچار عفونت يا تحليل رفتگي باشند ابتدا لازم است عفونت آنها درمان شده و سپس اقدام به ارتودنسي دندان نماييد. همچنين اگر دندان پوسيده‌اي داشته باشيد نيز ابتدا بايد آن را درمان نماييد.

ارتودنسي در چند جلسه انجام مي شود؟

بعد از همه اينها لازم است بر اساس نوع ارتودنسي و جنس دندان‌هاي شما عمل درمان و سيم‌كشي را آغاز نمايد.

ابتدا متخصص ارتودنسي نگين براكت را به چسب مخصوصي آغشته كرده و سپس از همان چسب به سطح دندان ماليده مي شود. پس از آن نيز نگين براكت را روي دندان مي‌چسباند. اگر نوع چسب از موادي باشد كه حساس به نور هستند، متخصص ارتودنسي با تاباندن نور مخصوصي چسب را سخت‌تر مي‌كند. اين كار براي تك‌تك دندان‌ها انجام مي‌شود. سپس بند ارتودنسي كه يك حلقه فلزي پهن مي‌باشد، دور دندان آسياب بزرگ عقب دهان قرار گرفته و به دندان چسبانده مي‌شود. لازم به ذكر است كه سيم ارتودنسي به يك حلقه وصل مي شود و سپس به دانه‌دانه نگين‌هاي براكت نيز متصل خواهد شد. اتصال اين سيم معمولا از طريق شياري صورت مي‌گيرد كه در نگين براكت قرار دارد.

زمان ارتودنسي چقدر است؟

همان طور كه مي‌دانيد براي هر نوع درمان پزشكي نياز به طي مدت زمان خاصي است. ارتودنسي نيز يكي از درمان‌هايي بوده كه طول مدت آن با توجه به عوامل متعددي تعيين مي‌شود. براي مثال طول مدت درمان ارتودنسي با براكت به طور ميانگين يك تا دو سال مي‌باشد، با اين وجود به هر ميزاني كه عمل ارتودنسي پيچيده‌تر باشد و يا به ميزاني كه دندان‌هاي شما از انحراف بالاتري برخوردار باشند، طول درمان نيز احتمالاً بيشتر خواهد شد. از سوي ديگر در صورتي كه در زمان كودكي عمل ارتودنسي پيشگيرانه يا همان مقدماتي انجام شده باشد، درمان آن در بزرگسالي هم سريعتر و هم با موفقيت بيشتري انجام مي‌شود.

مراقبت از ارتودنسي

لازم به ذكر است براي جلوگيري از شكستن يا خم شدن براكت نيز لازم است مراقبت بيشتري نسبت به مصرف خوراكي‌هاي سفت‌وسخت داشته باشيد. مثلاً خوراكي‌هايي سفت مثل ته ديگ، هويج، سيب درختي، كلم بروكلي و غير ممكن است باعث شكسته شدن يا كنده شدن براكت از دندان شده و يا موجب خم نمودن سيم ارتودنسي شوند. از سوي ديگر سعي كنيد تا جاي ممكن از جويدن برخي خوراكي‌هاي چسبناك كه به دندان مي چسبند مانند: آدامس، پاستيل، تافي و كارامل و از اين قبيل خوراكي‌ها در تمام دوران ارتودنسي پرهيز نماييد و مراقبت هاي ارتودنسي را به خوبي انجام دهيد. البته اگر از الانير استفاده كرده ايد مي توانيد آن را درآوريد و سپس اقدام به خوردن كنيد.

در صورتي كه متوجه جدا شدن براكت از دندان تان شديد، بهتر است پيش از هر گونه اقدامي خونسردي خود را حفظ نموده، سپس وضعيت را بررسي كرده و ببينيد آيا سيم ارتودنسي هنوز به نگين براكت وصل است يا از آن جدا شده است. در صورتي كه سيم هنوز اتصال داشته باشد مي‌توانيد موقتاً با كمي موم ارتودنسي، نگين براكت را به دندان خود بچسبانيد و در اسرع وقت به پزشك حود مراجعه و با استفاده از چسب مخصوص آن را بچسبانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۱۳:۰۳ توسط:گشاده رو موضوع: